Mistrovská křeč nemá konce. Zlín vyhořel i na ledě vedoucího Litvínova

20:32
LITVÍNOV - Hokejový Zlín zažívá nejhorší vstup mistra do nové sezony v historii samostatné extraligy. I po šestém zápase zůstává bez bodu a ostudně se krčí na dně tabulky. Té naopak vládne nadšeně hrající Litvínov, který ani v 7. kole nepoznal porážku. Naposledy přejel právě Zlín jasně 5:1.

Litvínovský Juraj Majdan střílí na zlínského brankáře Libora Kašíka. foto: ČTK

Severočeši opět potvrdili, že se jim daří v přesilových hrách, ve kterých třikrát skórovali. Gólem a třemi asistencemi se na jejich výhře podílel František Lukeš.

Elitní formace Severočechů se ukázala již při svém prvním střídání, kdy Hübl nastřelil kotouč z hlouby pole, Lukeš se intuitivně rozjel na zadní mantinel, sebral puk a nebezpečně vypálil na Kašíka. Ten však byl od prvních chvil pozorný.

Litvínov znovu držel výtečný Francouz

V páté minutě našel Trávníček před brankou Majdana, jeho bekhendový blafák Kašík výtečně vystihl a zakročil lapačkou. Na druhé straně ohrozil Francouze kapitán Čajánek, ale litvínovský brankář vytěsnil puk ramenem. V 13. minutě se prosadili domácí v početní výhodě. Kubát přiťukl puk Lukešovi, který se trefil přesně.

Hosté mohli brzy srovnat krok, ale Francouz předvedl neuvěřitelný zákrok příložníkem a sebral tak Köhlerovi jistý gól. V čase 19:45 se Severočeši prosadili podruhé a opět v přesilovce. Autorem branky byl Šrámek.

Úvod druhé část příliš vzruchu nepřinesl. Až v polovině třetiny si vzal puk za brankou Hanzl, prokličkoval s ním až před Kašíka, ale do zakončení se po zákroku obránců nedostal. Další šance si poté vypracovali aktivní Hübl s Lukešem, Kašíka ale nepřelstili.

Fanoušci Komety Brno.
Hokejisté Hradce Králové slaví vítězný gól.
Pyrotechnické efekty fanoušků Komety Brno.
Kapitán Karlových Varů Radek Duda.

Zlín se připomněl v 35. minutě v přesilové hře, kdy prověřili Francouze Kotvan, Marušák a Köhler, ale domácí brankář svůj tým podržel. Nepřekvapil jej ani Vlach.

Litvínov zvýšil náskok v 44. minutě, kdy Lukeš našel krásně rozjetého Hanzla, který se dostal do nájezdu na Kašíka a perfektně provedeným bekhendovým blafákem skóroval. V 50. minutě ujel hostujícím zadákům Majdan, ale Kašík jeho pokus zlikvidoval.

Verva se opět prosadila v 51. minutě, když využila dvojnásobnou početní výhodu. Lukeš tak dlouho 'míchal' s kotoučem až našel Hübla, který bez problémů skóroval. Litvínov byl při chuti a Hübl to potvrdil svým druhým gólem v zápase. V závěru sebral Francouzovi možné druhé čisté konto v sezoně Okál, který využil zaváhání litvínovských hráčů.

7. kolo hokejové extraligy:

• HC Verva Litvínov - PSG Zlín 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
    Branky a nahrávky: 13. Lukeš (Kubát, Ručinský), 20. Šrámek (Hanzl, Martynek), 44. Hanzl (Lukeš, Pavlík), 51. Hübl (Lukeš, Kubát), 54. Hübl (Lukeš, Jánský) - 59. Okál (Kotvan). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 5011.
  • HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 30. Lev (Pletka, Kadlec) - 19. Mertl (Kudrna, Frühauf), 55. Vašíček (Skokan). Rozhodčí: Hodek, T. Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:9, navíc M. Dvořák - Valcourt oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4241
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 18. Starý (Kolář, M. Špaček), 41. Tybor (Nahodil, Radil), rozhodující nájezd Tybor - 20. P. Ton (J. Hruška, Ostřížek), 31. König (Ptáček). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Frodl, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 8673.
  • HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 15. Stehlík (Šenkeřík, Šedivý), 39. Huna (Zíb, Roman) - 41. Vampola (Bartek), 47. Vitásek (P. Jelínek), 58. Bartek (Vampola). Rozhodčí: R. Čech, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 5099.
  • HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) - 55. Lenc (Robar, D. Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Linhart (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 4071.
  • HC Sparta Praha - HC Olomouc 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 35. Kumstát (K. Pilař, Barinka), 38. Rolinek (Kumstát, Piskáček), 53. Kumstát (Pech) - 14. Majeský (Rác, Cibák). Rozhodčí: Souček, Šindler - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4286.
  • HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
    Branka a nahrávka: 11. Vachovec (Duda, J. Tomeček), 30. R. Pšurný (Duda, Redlihs), 44. V. Tomeček (Šmach), 53. Vachovec (J. Kverka ml.) - 28. Tomica (Bednář, Vlasák), 33. Valach (Bednář, Tomica). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3202.