43letý veterán Muster, bývalá světová jednička, comeback nezvládl

19:42
VÍDEŇ - Bývalý první hráč světa Rakušan Thomas Muster se po jedenácti letech představil na turnaji ATP, ve Vídni dnes podlehl v prvním kole krajanovi Andreasi Haiderovi-Maurerovi 2:6 a 6:7. Na elitním okruhu si vítěz Roland Garros z roku 1995 zahrál ve 43 letech jako teprve druhý tenista v historii po americké legendě Jimmym Connorsovi.

Thomas Muster foto: ČTK

Musterův comeback přilákal do vídeňské haly přes osm tisíc diváků. O dvacet let mladšího soupeře sice vítěz 44 turnajů ATP donutil ve druhém setu k tie-breaku, ale nakonec za 76 minut zápas prohrál.

Muster se do turnaje dostal na divokou kartu od pořadatelů. Někdejší vyhlášený antukář se letos vrátil k tenisu po jedenáctileté pauze, na challengerech odehrál sedm zápasů a uspěl pouze v jednom. Díky jedné výhře v Lublani získal sedm bodů a dostal se do světového žebříčku, v němž mu aktuálně patří 974. pozice. Jeho dnešní přemožitel Haider-Maurer figuruje na 157. místě.