Slavia jde do čela ligy, uspěli i favorité. Jablonec znovu nepřesvědčil

20:01aktualizováno  10. srpna 22:08
PRAHA - Fotbalová Synot liga má za sebou kompletní 3. kolo. První letošní body v něm už v páteční předehrávce vybojovali hráči Bohemians, nezaváhala ani Plzeň se Spartou a skvělou formu na startu sezony opět prokázala Slavia: v neděli večer porazila na svém hřišti Liberec 4:1 a posunula se na první příčku.

Střelec gólu Slavie Bekim Balaj (třetí zleva) se raduje se svým spoluhráčem Martinem Juharem (druhý zleva). foto: ČTK

Jihlava i Bohemians se po úvodních dvou kolech krčily bez bodu na dně tabulky a jejich trenéři provedli změny v sestavě. Za Jihlavu po zranění nastoupil Jánoš a na hrotu útoku bosenského střelce Harbu doplnil od první minuty také poprvé Mešanovič.

Domácí chtěli své fanoušky potěšit cenným vítězstvím, ale proti Pražanům neuspěli. Na gól Mikuše sice ještě odpověděl Kučera, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře hostů střídající Cseh.

"Je to jako přes kopírák, jako v prvním domácím zápase s Mladou Boleslaví. Bylo to bez pohybu, měli jsme strach z přihrávek, chybělo sebevědomí,“ soptil po utkání trenér Jihlavy Petr Rada.

Ostrava - Teplice 1:1, na Bazalech padaly góly jen v první půli

Ostrava neměla podporu radikálních fanoušků, kteří na protest proti bezpečnostním opatřením zápas bojkotovali. Týmu chyběl zraněný kapitán Svěrkoš, i bez něj se však do Teplic v prvním domácím utkání sezony Baník zakousl a aktivní hrou si vytvářel tlak.

Severočeši, kteří nastoupili k prvnímu utkání po úmrtí klubového ředitele Františka Hrdličky, ale poslal do vedení Aidin Mahmutovič. Baník však ještě do poločasu srovnal zásluhou Brazilce Azeveda.

Favorité na titul nezaváhali

Spartu čekal náročný boj v Příbrami, kde se Pražané museli oklepat z vyřazení od švédského Malmö v předkole Ligy mistrů.

Výkon svěřenců trenéra Vítězslava Lavičky nebyl především v útočné fázi ani zdaleka optimální, přesto Sparta po gólu Davida Lafaty zvítězila 1:0.

Rovněž Plzeň nastoupila do ligového střetnutí po neúspěchu v evropských pohárech, na rozdíl od svého rivala si však počínala suverénně.

Západočeši vyhráli na hřišti Českých Budějovic jednoznačně 4:0, premiérovými dvěma góly se blýskl útočník Jan Chramosta.

Jablonec - Slovácko 1:1, Severočeši těsný nások neudrželi

Slovácko bodovalo na půdě Baumitu poprvé od března 2005. Severočeši vedli od 22. minuty poté, co Filip Novák proměnil penaltu, v 77. minutě ale zařídil dělbu bodů hostující Jaroslav Diviš. Posílený Jablonec tak neodčinil porážku 1:3 z Plzně a v prvních třech kolech jen jednou zvítězil.

„Dali jsme se na nějakou cestu, doháníme resty. Nemyslím si, že mužstvo se dá dohromady za dva měsíce a dva ligové zápasy. Zajímá nás i herní projev, ten má chvílemi ještě daleko k optimu. Jedeme dál, budeme pracovat,“ uvedl trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. „Z výsledku jsme zklamaný, ztratili jsme dva body.“

Dukla - Brno 1:1, Pražané doma opět jen remizovali

Dukla Praha doma už poosmé za sebou nevyhrála. Utkání třetího kola gólově otevřel Marek Hanousek, ještě v první dvacetiminutovce ovšem vyrovnal bývalý hráč Dukly Miroslav Markovič.

Na Julisce v minulém zápase s Ostravou na 45 minut vypadl elektrický proud a technický problém lehce prodloužil i tento zápas. Těsně před výkopem se totiž musela opravit síť na jedné z branek.

Hradec - Boleslav 0:0, Východočeši podtrhli trápení

Hradec Králové v nové sezoně první ligy nadále čeká na gól, proti Mladé Boleslavi měli přitom domácí několik dobrých šancí. Ale neproměnili je a jejich střelecká impotence v lize trvá už 668 minut. Zklamal však i soupeř, jenž neskóroval podruhé za sebou a na výhru čeká už čtyři soutěžní utkání.

Slavia - Liberec 4:1, Pražané vedou ligu

Tři zápasy, plný počet bodů! Obměněná Slavia hraje na začátku letošního ročníku efektivní fotbal. Po Slovácku a Ostravě obral pražský tým o body také Liberec: severočeského soka porazil přesvědčivě 4:1.

Červenobílí vedli od sedmnácté minuty zásluhou Balaje, ale Šural ještě do poločasu stihl snížit. Druhá pětačtyřicetiminutovka však patřila jednoznačně domácím. Dvakrát se trefil Škoda, jednou Zmhral. A Eden bouřil nadšením...

"Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. S prvním poločasem jsem spokojený nebyl, protože jsme soupeři dali moc prostoru, nepracovali jsme jako tým a výsledkem byl vyrovnávací gól. O půli jsme si řekli, že to musíme urvat silou a charakterem. Za to musím kluky pochválit, protože všechno tam bylo,“ pravil trenér Slavie Miroslav Beránek.

3. kolo první fotbalové ligy

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 57. Kučera - 32. Mikuš, 88. Cseh. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vaňkát. ŽK: Hanuš, Vidlička - Brabec, Bratanovič. Diváci: 3093.

Baník Ostrava - FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 37. Azevedo - 27. Mahmutovič. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Kotalík. ŽK: Narh, Azevedo, Sukup - Takács, Ljevakovič, Vondrášek, Táborský, Matula, Grigar. ČK: 88. Táborský. Diváci: 3811.

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 22. F. Novák z pen. - 77. Diviš. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Fišer. ŽK: Trávník, Kalouda, Valenta, Diviš (všichni Slovácko). Diváci: 3515.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 7. Marek Hanousek - 18. Markovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Urban. ŽK: Štetina, Gedeon (oba Dukla). Diváci: 1579.

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Pospíšil. Bez karet.

Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kubr. ŽK: Kotiš, Dvořák - Ščuk, Ďuriš, Šisler, Kysela. Diváci: 4360.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Branky: 17. a 59. Chramosta, 2. Řezník, 45.+2 D. Kolář. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Kříž. ŽK: P. Novák, Brunclík - Řezník. Diváci: 6402.

Slavia Praha - Slovan Liberec 4:1 (1:1)

Branky: 87. a 89. Škoda, 17. Balaj, 74. Zmrhal - 43. Šural. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Hrabovský. ŽK: Baéz - Rajnoch, Frýdek. Diváci: 8248.