27. zápas bez porážky. Bayern je znovu v čele Bundesligy

21:05
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli ve druhém kole německé ligy nad Frankfurtem 1:0 a posunuli se na dělené první místo v tabulce. Šest bodů mají i Leverkusen po vítězství 1:0 nad Stuttgartem, Brémy, které i s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem zdolaly Augsburg 1:0, a po vítězství 2:1 nad Freiburgem také Mohuč s bekem Zdeňkem Pospěchem.

Franck Ribery foto: Reuters

Frankfurt, který dlouhodobě usiluje o příchod sparťanského útočníka Václava Kadlece, hlavně nechtěl zopakovat debakl z prvního kola s Herthou Berlín (1:6). Proti suverénovi poslední sezony začal ustrašeně a ve 13. minutě inkasoval po akrobatické trefě Maria Mandžukiče z voleje.

Ve druhé půli hrál Eintracht vyrovnanější partii, ale gól nedal. Avšak ani Bayern, dominující pod trenérem Pepem Guardiolou v držení míče, už neskóroval. V závěru neuspěl s přímým kopem Arjen Robben a zblízka Bastian Schweinsteiger.

Německo - 2. kolo

Brémy - Augsburg 1:0 (22. Ekici), Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:1 (13. Mandžukič), Freiburg - Mohuč 1:2 (71. Freis - 64. Zimling, 68. N. Müller), Hamburk - Hoffenheim 1:5 (44. Van der Vaart z pen. - 5. a 77. Firmino, 67. a 74. Modeste, 50. Volland), Stuttgart - Leverkusen 0:1 (42. vlastní Schwaab), Wolfsburg - Schalke 4:0 (55. Knoche, 61. Vieirinha, 67. Naldo, 90. Kutschke), Mönchengladbach - Hannover 3:0 (20. Kruse, 53. Kramer, 66. Daems z pen.).

Bayern vyrovnal 27 zápasy bez porážky klubový rekord z roku 1989. Absolutní maximum drží Hamburk, který v letech 1982 a 1983 neprohrál 36 duelů za sebou.

Gebre Selassie se kvůli zranění kapitána Clemense Fritze vrátil z levého na obvyklý pravý kraj obrany a souboje sváděl i se záložníkem Janem Morávkem. Spokojenější byl po utkání hráč Werderu, který vyhrál 1:0 díky brance tureckého záložníka Mehmeta Ekiciho z 22. minuty.

Mohuč po úspěšné přestřelce 3:2 se Stuttgartem dnes ve Freiburgu opět naplno bodovala. Třetím zásahem v sezoně rozhodl Nicolai Müller, který v 69. minutě zvýšil těsně po vedoucí brance Nikiho Zimlinga. Domácí již jen snížili na konečných 1:2 zásluhou Sebastiana Freise.

Debakl 1:5 schytal v domácím utkání Hamburk s Hoffenheimem. Na první branku hvězdy zápasu Brazilce Roberta Firmina ještě zareagoval z penalty Rafael van der Vaart, po poločase se však domácí složili. Firmino přidal další gól, na dva přihrál Anthonymu Modsestemu a na jeden Kevinu Vollandovi.

Jiráček jen střídal

Posledních šest minut si zahrál za Hamburk záložník Petr Jiráček, na lavičce strávil duel jeho spoluhráč brankář Jaroslav Drobný.

O čtyři góly prohrálo také Schalke s Wolfsburgem, poslední čtvrthodinu si v dresu vítězů při triumfu 4:0 na hřišti užil i český záložník Jan Polák.

Gelsenkirchenský tým má po dvou zápasech na kontě jen bod se skóre 3:7. V utkání se navíc Schalke zranil klíčový útočník Klaas-Jan Huntelaar, který kvůli potížím s kolenem možná přijde o utkání 4. předkola Ligy mistrů s PAOK Soluň. "Zatím není jasné, jak na tom bude. Koleno ho bolelo, tak jsme ho stáhli o poločase," řekl kouč Jens Keller.