0:48. Český tenista neuhrál ani jednu výměnu a za 24 minut dostal dva kanáry

11:00
BAGNÉRES DE BIGORRE/PRAHA - Dvacet čtyři minut. Tak dlouho, nebo spíš rekordně krátký čas trval zápas na turnaji futures ve francouzské Bagnéres de Bigorre. Poraženým byl pětapadesátiletý český tenista Tomáš Fabián. Nadšenec, který odehrál zápas na turnaji futures, tedy třetí nejvyšší výkonnostní třídy, proti domácímu Benjaminu Tullouovi. Nejenže nezískal ani jeden gem, on dokonce nevyhrál žádnou ze 48 výměn!

Benjamin Tullou. foto: Twitter

Zraky fanoušků se sice nyní upírají do New Yorku na US Open, tenhle zápas však tenisovou veřejnost ohromil více než dosavádní duely ve Flushing Meadows.

Šestadvacetiletému Tullouovi se totiž podařilo uhrát tzv. Golden score, tedy utkání, v němž nepovolil soupeři jediný míček. A stihl to za 24 minut, rekordně nejrychlejší čas

„Nebylo to příjemné. Ten chlapík měl sice Wilson raketu, ale jeho tenis vypadal jak před 80 lety. Stali jsme se atrakcí a doufal jsem, že ten zápas rychle skončí,“ uvedl Tullou.

Do historie se však zapíše i Fabián. Muž, který nezískal ve své druhé sezoně na futures ani jeden gem. Na okruhu ITF má zatím čtyři prohry poměrem 0:6 a 0:6, ale paradoxně i jednu výhru. Francouz Joan Soler totiž loni v červenci k utkání nenastoupil.